Podlaskie szamanki, sześciolatki bez uprzedzeń i „dryfujący” zielonogórzanie

Socjoagora, czyli ogólnopolska konferencja studenckich kół socjologii, ma już 4 lata. Pierwszy zjazd odbył się w Zielonej Górze, w tym roku gospodarzem była krakowska AGH.

Do Krakowa wyruszyliśmy dzień przed rozpoczęciem konferencji. Mieliśmy pójść na pierwszy ogień i zaprezentować dokonania KSCC od razu po uroczystym otwarciu. Tak też się stało – w planie mieliśmy relację z „Autodiagnozy polskiego środowiska naukowego” i prezentację Socjosfery. Po 30 minutach było po wszystkim, więc pokornie wróciliśmy na swoje miejsca – oboje potwornie ciekawi, co będzie dalej…

Prezentacje innych kół naukowych były przeróżne. Koło Socjologii z poznańskiego UAM zaprezentowało portret studenta socjologii, zielonogórzanie „dryfowali” po Międzyrzeczu, KNS ATH z Bielska-Białej zaprezentowało socjomapę swojego miasta, a Ania i Rafał z koła krakowskiej AGH opowiedzieli o wywiadach z sześciolatkami na temat stereotypów (jak również o swoich przejściach z paniami przedszkolankami…).

Wyłonienie zwycięzców nie odbyło się zupełnie gładko. W pierwszej turze był remis – my przeciw Dorocie i Karolowi z AGH, którzy zaprezentowali badanie terenowe o szeptuchach – podlaskich szamankach. Ostatecznie w drugiej przegraliśmy jednym głosem, ale socjoagorowy płomień i tak przyjechał do Warszawy i wiosną 2010 roku zapłonie na XII piętrze!

Gdy usłyszeliśmy wyniki pierwszego głosowania, nie mogliśmy uwierzyć, że to prawda! Zdawało nam się, że to sen, a zważając na to, że poprzednią noc poświęciliśmy integracji członków kół i uczestników warsztatów o pamięci zbiorowej UJ, mogliśmy żywić takie obawy ;-)

Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się ciekawie zaprezentować i rozpropagować sukces badania naszego KSCC. Gratulujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w ten projekt – nagroda na Socjoagorze 2009 to Wasza nagroda!!! Uściski również dla wszystkich, którzy tworzyli i będą tworzyć Socjosferę – pomysł spotkał się ze sporym zainteresowaniem, pojawili się też chętni do współpracy!

Teraz sesja, Stare Juchy i zasłużone wakacje, a od października zabieramy się do pracy! Zbierajcie pomysły na Socjoagorę 2010!!!

KP

Referenci Socjoagory 2009

Referenci Socjoagory 2009

Dyplom za zajęcie II miejsca dla KSCC

Dyplom za zajęcie II miejsca dla KSCC

Share

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.