KSCC@Forum

Żeby w Kole była interakcja, a Grupa pozostała czysta...

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-04-21 20:48:58 RSS

Pablo
Moderator
Od: Królewo / Warszawa
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 32

Sekcja - Forum Wymiany Mysli.

Jak w temacie smile

Offline

 

#2 2008-04-22 18:33:27 RSS

Marta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 45

Re: Sekcja - Forum Wymiany Mysli.

Ja mam pytanie w tym temacie wink
Kiedy był wybierany przewodniczący sekcji? Uciekło mi to jakoś... sad

Offline

 

#3 2008-04-22 19:11:21 RSS

Pablo
Moderator
Od: Królewo / Warszawa
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 32

Re: Sekcja - Forum Wymiany Mysli.

Jeszcze nie bylo... wybierzemy na pierwszym zebraniu tej sekcji. A ja chyba wpisalem ze to koordynuje sad powiedzmy ze sie tym zajmuje i uczestnicze w tym smile

Offline

 

#4 2008-05-11 22:15:11 RSS

Pablo
Moderator
Od: Królewo / Warszawa
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 32

Re: Sekcja - Forum Wymiany Mysli.

Spotkanie sekcji w srode o 11:30 w common rommie. Zapraszam serdecznie smile

Offline

 

#5 2008-05-23 21:39:01 RSS

Marta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 45

Re: Sekcja - Forum Wymiany Mysli.

Witajcie wink
Przybywam z konkretami. Zacznę może jednak od informacji, którą być może jeszcze nie wszyscy zainteresowani wiedzą. A mianowicie tę sekcję koordynuję ja (Marta - góralka z Juwenaliów, III rok socjologii) i Magda (IV rok antropologii kulturowej). Po zebraniu sekcji jakie miało miejsce jakieś 2 tygodnie temu pojawiła nam się lista propozycji na wnętrze gazety. W związku z tym, że nie wszyscy mogli być na zebraniu oraz, że nie wszyscy mogli być na całym zebraniu, zamieszczę poniżej listę działów/kwestii jakie chciałybyśmy zawrzeć w gazecie. Ponad to jesteśmy już po rozmowie z Jackiem na temat kształtu tej gazetki. Reakcje były bardzo pozytywne, więc może nie będzie tak źle wink
A oto lista "wnętrzności" gazety:
* wywiady z wykładowcami CC i ciekawymi ludźmi
* krótkie komentarze wykładowców (i osób mających coś do powiedzenia) do wydarzeń o charakterze społecznym
* reportaże - "Socjolog w akcji" (relacja i analiza wydarzeń społecznych) oraz felietony
* badania z zajęć, prace semestralne - nie ma co ukrywać, że wielu studentów prowadzi bardzo fajne badania i projekty na zajęciach. Warto, żeby ujrzały one światło dzienne.
* opis organizacji pozarządowych oraz ich badań - akcje/kampanie społeczne, aktywizacja, itp.
* informacje o bieżącej działalności koła - w ten sposób szerszy krąg osób dowie się o tym, co by tak naprawdę porabiamy
* żarty socjologiczne, ogłoszenia, konkursy, listy do redakcji (cenzurowane) i krótka kreskówka - jeśli znalazłby się chętny do tworzenia smile
* dział: Co można robić po socjologii? - chcemy przybliżyć studentom głównie innych kierunków możliwości zawodowe, jakie daje studiowanie socjologii. Wiele osób twierdzi, że po socjo nie można robić nic konkretnego. Chcemy udowodnić, że się mylą. Z tego powodu fajnie byłoby zamieszczać wywiady z osobami po socjologii, opis stanowisk i zakresu obowiązków w pracy (w postaci casów - o ile będzie taka możliwość).
* sprawozdania z konferencji - collegialnych, warszawskich i ogólnopolskich.
* relacje z terenu - antropologia kulturowa; ciekawostki z badań terenowych oraz poruszanie zagadnienia wielokulturowości
* dział socjologii wizualnej - fotoreportaże

Jeśli macie jakieś pomysły to proszę wpisujecie je tutaj smile Każda myśl mile widziana smile

Dodatkowo planujemy zorganizować coś w stylu warsztatu/szkolenia dla osób, które chciałyby zaangażować się w projekt. Ta kwestia jednak jest jeszcze w sferze ustaleń.

W niedługim czasie pojawią się w CC plakaty zachęcające studentów do dołączenia się do tego projektu. Do tego czasu stworzę również collegialnego maila dot. tego projektu i będę prosiła o konkretne zgłoszenia od osób, którzy chcą się zaangażować. Znamy już osoby, które były na zebraniu, ale może jeszcze ktoś się namyślił wink

A na razie pozdrawiam i czekam na wszelkie propozycje.
Przypominam również o propozycjach na NAZWĘ GAZETY!! smile

Ostatnio edytowany przez Marta (2008-05-25 17:19:48)

Offline

 

#6 2008-06-05 20:43:45 RSS

Marta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 45

Re: Sekcja - Forum Wymiany Mysli.

Mam gorącą prośbę do wszystkich, którzy byli, są i mam nadzieję będą zainteresowany projektem "Socjsfera".
Napiszcie maila na adres socjosfera[małpa]collegium.edu.pl
W ten sposób zbierzemy kontakty do wszystkich chętnych osób i łatwiej będzie nam się porozumiewać z zainteresowanymi osobami. Tak więc bardzo proszę o maile z imieniem i nazwiskiem, kierunkiem oraz rokiem studiów.
Z góry bardzo dziękuję smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Trochę za dużo:) namieszał - Opiekun